środa, 29 czerwca 2016

Miód spadziowy

Miód spadziowy - z czego powstaje?

Wiele osób myśli, że miód powstaje z nektarów różnych roślin, jednak w przypadku miodu spadziowego to nie do końca prawda. Miód spadziowy pochodzi z drzew liściastych oraz iglastych, a pszczoły zasklepiają go na kolor biały. W odróżnieniu od miodów nektarowych, miód spadziowy ma mniej słodki smak i charakteryzuje się wyraźnym aromatem.

Miód spadziowy z drzew liściastych jest szczególnie bogaty w związki mineralne. Wykazuje działanie moczopędne, żółciopędne oraz przeciwzapalne i dezynfekujące. Jest polecany przy dolegliwościach dróg oddechowych oraz stosowany w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, regulacji pracy serca, nerek oraz w chorobach reumatycznych i schorzeniach skóry. Ponadto pomaga w regulacji przemiany materii, zmniejsza napięcie nerwowe i działa uspokajająco. Obniża szkodliwe działanie używek, takich jak kawa, herbata, tytoń czy alkohol.

Miód spadziowy z drzew iglastych wykazuje działanie przeciwzapalne, aseptyczne, wykrztuśne oraz łagodzące kaszel. Jest polecany osobom cierpiącym na schorzenia reumatyczne, choroby serca i naczyń krwionośnych, choroby przemiany materii, choroby przewodu pokarmowego, miażdżycę, schorzenia nerek i skóry oraz choroby układu nerwowego. Ponadto posiada działanie odtruwające i jest polecany dla osób pracujących w szkodliwych warunkach lub po kuracjach silnymi lekami, takimi jak leki sterydowe lub przeciwnowotworowe.

Warto spożywać miód spadziowy w profilaktyce wielu chorób, zarówno jesiennych przeziębień, jak i chorób serca czy układu krążenia. Pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego i ma wiele innych właściwości leczniczych.


Pozdrawiam

Brak komentarzy: