Rodzaje miodów:
Miód wielokwiatowy:
Miód rzepakowy:
W stanie płynnym jest koloru słomkowego i szybko krystalizuje. Po krystalizacji jest biały lub lekko kremowy. Jest bardzo dobry na schorzenia wątroby, dlatego warto go stosować przy dolegliwościach dróg żółciowych. Pomaga również na zgagę oraz wrzody.
Miód wrzosowy:
W stanie płynnym jest koloru ciemnobrunatnego i szybko krystalizuje. Po krystalizacji jest pomarańczowy. Ma właściwości antyseptyczne i działa moczopędnie i bakteriobójczo. Jest stosowany przy schorzeniach nerek i kłopotach z prostatą, dlatego najczęściej kupują go mężczyźni.
Miód gryczany:
W stanie płynnym jest od bursztynowego do ciemnobrązowego. Jest stosowany w schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, osłabieniu pamięci oraz przy złamaniach.
Miód akacjowy:
W stanie płynnym jest bezbarwny lub jasno słomkowy, wolno krystalizuje, a po krystalizacji jest jasno słomkowy lub kremowy. Jest bardzo dobry dla dzieci i stosowany w zaburzeniach trawienia, skurczach, zapaleniach żołądka i jelit oraz przy nadmiernej sekrecji soków żołądkowych. Może być stosowany przez cukrzyków z łagodną postacią choroby.
Miód lipowy:
W stanie płynnym jest żółty lub zielonkawożółty. Po krystalizacji jest pomarańczowy lub brunatny. To najlepszy miód na dolegliwości górnych dróg oddechowych, takie jak typowe przeziębienia. Równoważy ciśnienie, działa antybiotycznie i przeciwgorączkowo.
Miód koniczynowy:
Miód bławatkowy:
Miód malinowy:
Miód nawłociowy:
Miód mniszkowy:
Miód spadziowy iglasty:
Jeśli nie lubisz skrystalizowanego miodu, to mam dla Ciebie sposób na uzyskanie miodu w stanie ciekłym. Oto co zrobić:
-Przygotuj miskę z ciepłą wodą o temperaturze około 40°C (nie gorętszą, ponieważ miód traci swoje właściwości lecznicze).-Włóż do miski słoik ze skrystalizowanym miodem. Upewnij się, że nakrętka jest dobrze dokręcona, aby woda nie dostała się do środka słoika.
-Jeśli niektóre kryształki nie rozpuszczą się całkowicie, ponownie wstaw słoik do miski z gorącą wodą.
-Osusz słoik.
-Przechowuj miód w ciepłym miejscu, aby nie skrystalizował się zbyt szybko.
zapraszam na inne strony mojego bloga może dowiesz się coś wartościowego:
Książki warte polecenia dla pszczelarzyJak rozpalić podkurzacz?
Jak pozbyć się kreta?
Jaki ul najlepszy dla Twojej gospodarki?
Moja pasieka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz